МОСКВА 2011

Розповідь про поїздку до Москві на Урочисту церемонію нагородження переможців ROAPLC 2011 та на Майстер-клас Такаші Амано

Москва як завжди вражає своїми масштабами - особливо це помітно рано вранці коли ніхто і нічим тебе не відволікаєСама урочиста церемонія конкурсу і бенкет проходили 2 го червня в Президент-готелі недалеко від станція метро Полянка.
Цегляно-червона будівля відразу виділяється монументальністю і зеленими садами по всій її території.

Реєстрація гостей проводилася з 14:00 а початок урочистої церемонії було оголошено на 15:00 на другому поверсі Президент-Готелю. При вході в актовий зал потрібно було пройти коротку реєстрацію - взяти бейджик зі своїм прізвищем, брошури та журнали)Залишалося небагато часу до початку - гості знайомилися одне з одним, фотографувалися з переможцями, розглядали акваріуми запущені за системою ADA напередодні.

Все йшло як і планувалося, потроху заповнювався зал.
Церемонія почалася - гості чекали найголовнішого гостя - засновника поняття "aquascape" Такаші Амано - зустріли маестро бурхливими оплесками.


Організатор високих днів акваріумістики в Москві Олександр Тарасенко привітав усіх присутніх з початком свята, побажав добре провести вечір і проголосив про звучання гімну Японії ... далі була хвилина мовчання у зв'язку з останніми подіями в країні висхідного сонця.Про початок вечора оголосив ведучий Денис Кірш (його голос озвучує передачі Homoaquarius)Далі вступний ролик, до речі монтаж його проводив Олег Новак (
Charka ) Шкода що сам Олег не зміг побачити його - я передам своїми словами - було круто !!!!! Ідея зрозуміла, спецефекти на своєму місці - відразу відчувається рука майстра - одні майстри навколо ;)


Після вступного ролика, який за декілька хвилин ознайомив нас всіх з красою природи і переніс нас до Японії .. в серце акваріумного дизайну - галерею Природного акваріума, і повернув назад до Москви в Президент-Готель, всі гості мали можливість насолодитися виступом майстрів російського балету.

Настала черга вийти на сцену самого Такаші Амано, привітати присутніх із святом і в декількох словах охарактеризувати ситуацію в Японії - з його слів було зрозуміло, що можна не боятися радіації і сміливо летіти до них в гості:))
Також слово було і у засновника "Тropica" відомого вченого Холгера Вінделова - людина яка теж внесла вагомий внесок у розвиток акваріумістики. Більшості він запам'ятався через різновид крилоподібного папороті з віничком на кінцях листків. (Перекладав його мій друг Іларіон Макаріхін - дуже хороший перекладач, раджу, дорого)

Ми підійшли до показу робіт та оголошення переможців Російського Відкритого Конкурсу Дизайну Рослинних Акваріумів 2011.

Показано 16 кращих робіт конкурсу.

Перші чотири місця були прокоментовані суддями конкурсу а Гран Прі та Срібний приз прокоментував ще й Такаші Амано.
Нагороду малазійських конкурсантів, які не могли приїхати на церемонію, прийняв посол Малайзії в Росії - він був дуже радий за своїх співвітчизників

четверте місце БРОНЗОВИЙ ПРИЗ автор Кевін Тео, Витівки ПриродиПриз за третє місце мені вручив Холгер Вінделов  - він же був один з трьох суддів дали моїй роботі вищий бал - дуже приємний і веселий чоловік - особливо коли тримав мої нагороди;) - відчувалося велике і цікаве минуле за його плечима.

Третє місце СРІБНИЙ ПРИЗ автор Григорій Поліщук, Пробудження старої гаїУ такі моменти моя пам'ять як завжди чи перезагружається чи просто не здатна запам'ятовувати елементарні речі - пам'ятаю що після вручення призів я ще й читав свою промову)"Добрий вечір. Радий всіх вас бачити .......
.... Прояснилося коли я знову сів на своє місце і на сцену вийшов сам маестро, щоб дати коментар моїй роботі "Пробудження старої гаї".Друге місце ЗОЛОТИЙ ПРИЗ автор Вей Чонг Чанг, Гора жабаЗа мить на сцену вийшов Дмитро Паршин - після своєї нещодавньої поїздки до Чорногорії він травмував ногу і ходив з палицею, чимось нагадував багатьом Доктора Хауса - і зараз він Переможець конкурсу - Гран Прі знову дістається Росії . Ура !!!!!

Я був надзвичайно радий що мій колега отримав цю нагороду - він заслужив її.
Дмитро після коментарів суддів розповів усім історію створення своєї підводного композиції "Передчуття моря".


Перше місце ГРАН ПРІ автор Дмитро Паршин, Предчуття моряДалі було групове фотографування переможців, номінантів і суддів конкурсу.Урочиста частина переходила в прес конференцію.
Під час невеликої паузи я познайомився з Володимиром Ужиком  - відомим українським акваріумним дизайнером, бронзовим призером IAPLC 2005. Володимир виявився надзвичайно цікавим і приємним співрозмовником і мені було дуже приємно поспілкуватися з художником такого рівня.Прес конференція проходила тихо - питання задавали не надто жваво спочатку - мабуть всі були під враженням простоти Амано і Вінделова, а можливо мені просто так здалося.

Паралельно прес конференції проходив тардиційний конкурс Івагумі - створення композиції з декоративних каменів.
Розміри акваріумів 40 х 25 х 25.
Судді конкурсу були Такаші Амано, Сергій Кочетов, Тарасенко Олександр, Володимир Ужик, Ольга Барановська, Поліщук Григорій - але вирішальне слово було за маестро Амано. Переможцем стала композиція № 9У цей момент зняли завісу з фотографій робіт які були вивішені також у фойє готелю і кожен з гостей зміг районі розглянути роботи учасників. Моя робота тепер висить у мене в кімнаті і нагадує мені про Москву і про моєї колишньої акваріумної композиції - днями була проведена інсталяція нової композиції для нового конкурсу.

Користуючись нагодою я попросив Амано дати критику акваріуму івагумі в фойє готелю дизайн якого я придумав за раніше а запустив в ніч перед церемонією - критика від маестро хороша і мені було приємно її чути хоча дерев'яний фон йому припав до душіУрочистий бенкет.

Бенкетний зал знаходився поруч з актовим. Ведучі вечора залишилися ті ж. На бенкеті були вручені призи номінантам конкурсу різні нагороди та подяки гостям та організаторам.

Номінація Діми Паршина від Державного Дарвіновського музею

Моя номінація від Aqua Design Amano (Японія) і компанії "НЕОМАРІН"

Номінація Макса Єгорова від Асоціації російських флористів

Номінація Кучеренко Кістки від Юлії Царьової

Також був у номінації акваріум Маркова

Було сказано багато цікавих тостів, промов.

З'їдять багато смачної їжіЗіграло багато веселих і гарних пісень - навіть улюблену пісню Такаші Амано в інструментальному виконанні.

Вечір вдався.

Далі був день відпочинку. Ми змогли прогулятися по запланованих місцях - ГУМ, Океанаріум на Чистих ставках, книжковий гіпермаркет Глобус і інше ...

Майстер-клас було заплановано в Крокус Центрі. Величезний виставковий зал на півночі Москви. Спеціально для нього навіть було відкрито станцію метро!

На прохання Олександра Тарасенко я, Іларіон Макаріхін, Максим Єгоров і Костя Божков погодилися асистувати Такаші Амано 4го червня.Перед початком лекції Такаші Амано, проходила підготовка актового залу- Вивішувалися банери, розміщувались конкурсні роботи, підготовка акваріума для майстер класу, установка виставковому акваріума з рослинами Best Aquatics- Вони ж і представили рослини для майстер класу, встановлення виставкового акваріуму продукції ADA з композицією івагумі тільки без води - камені AquaReal в акваріумі привезені з України.

Гості по тихенько сходилися і займали свої місця.


Перша частина Майстер-класу була, так звана, фото лекція Такаші Амано як фотографа. Він представив всім фотографії своїх фото сафарі з Південної Америки, Азії, Африки - зрозуміло тепер звідки у нього так багато ідей для акваріумного дизайну.. Фотографії не нові і в інтернеті їх можна знайти в кращій якості, ніж я зможу викласти тут - перезнятими під кутом в темному приміщенні з руки)))

Також Амано представив нам фотографії композицій які надихали його на створення конкретних акваріумних пейзажів - цікаво було поспостерігати як надводний краєвид покроково відтворюється під водою.

Сам Майстер-Клас був після невеликої паузи під час якої мене запросив на обід Нікітін Володимир акваріумний дизайнер з Москви (на форумах Володимир Ст). За дуже короткий час ми досить цікаво поспілкувалися.Зізнатися чесно нічого нового я не почерпнув з майстер-класу Такаші Амано - всі його виступи досить схожі і давно переглянуті не один раз мною і такими любителями як я через інтернет. Цікаво було тільки те, що ти бачиш це вживу а не через віконце розміром 21 "
Можливість задати питання також відсутнє через інтернет я вже мовчу про можливість підготувати рослини для Амано

Після встановлення акваріума помічники Такаші Амано доводили акваріум до більш менш пристойному вигляді - маю на увазі до такого виду щоб, вода дозволила глядачам побачити все, що він робив.

Під час цього Амано охоче відповідав усім на питання.Глядачі зрозуміли свою помилку з прес конференції та набравшись мужності стали атакувати хитрими питаннями в нашому стилі - питань було дуже багато проте самий цікавий для мене як гостя з сусідньої держави був придуманий мною і Іларіоном - "відомо що в Україні нещодавно відкрилося представництво ADA - не плануєте ви приїхати і до нас в гості? "- на що Амано відповів так (ну принаймні нам так перевела чарівна перекладачка з Москви за що ми всі їй дуже вдячні) -" Приїду! "

Завершився Майстер клас роздачею автографів, фотографуванням.

Ми з друзями зробили останній груповий кадр з шановним гостем, попрощалися з московськими колегами, і відправилися додому! Хто в Запоріжжя , хто в Рязань, хто в Івано-ФранківськУ мене немає слів виразити подяку організатору цих заходів Тарасенкові Олександру.

Просто титанічна праця пророблена ним для конкурсу та акваріумного дизайну в цілому, щоб усі  ті хто жили останні пів року ним , і ті хто вперше побачили це змогли насолодитися кінцевим результатом - Урочистою церемонією, Прес Конференцією, Урочистим бенкетом, лекцією та майстер-класом Амано, зустріччю однодумців в теплій обстановці і ще багато багато чим цікавим . 

Завдяки йому поняття "aquascape" в Росії і країнах ближнього зарубіжжя, стає не просто поняттям а глибоко пускає своє коріння в підсвідомість всіх любителів підводної і надводної краси природи, де й проростає у вигляді якісно нових підводних систем у кожного з нас вдома, на роботі і в зовсім іншому сприйнятті навколишнього середовища.

Надзвичайно важко нести таку, хоч і до біса приємну, але все ж дуже тяжку ношу самому.

Я радий, що є такі ентузіасти на землі!

Величезне спасибі тобі Олександр за все!