ІСТОРІЯ

Aquascape - (в перекладі з англійської  aqua - вода ,  scape - пейзаж )  молоде мистецтво. Його історія зароджувалась на початку 80-х років минулого століття. Але будучи спадщиною і природним продовженням культури і традицій створення саду  , озброївшись сучасними технологіями, він набирає вигляду, що усе більш зачаровує. Aquascape стає модною течією. Як все нове – він інтригує, як все, що має витоки і перевірені прийоми - заставляє собі вірити. В результаті у Вас удома – мікрокосм , нескінченний , таємничий як саме небо, близький і заспокійливий як сама природа...

Основним поштовхом у розвитку aquascape можна рахувати впровадження конкурсів дизайну рослинних акваріумів. Один з них IAPLC - міжнародний конкурс рослинного акваріумного мистецтва започаткований в 2001 році видатним фотографом і акваріумним дизайнером , вченим Такаші Амано  , засновником поняття aquascape. Також , до всесвітньо відомих але менших за масштабом , можна віднести   американський конкурс AGA , російський конкурс СНГ  ROAPLC , іспанський ACA , російський конкурс PADCEE ,  німецький конкурс GAPLC .
Дизайнери, що займають високі місця в світовому рейтингу , знаходять багато прихильників цього мистецтва як на батьківщині так і поза її межами. Їхні роботи стають прикладами для наслідування початківцями.

В цьому розділі ми вас ознайомимо з найвидатнішими композиціями міжнародних конкурсів.


Домашній акваріум Такаші Амано